Niğdeli Gönüllüler Hatay’da 5 Bin Yetime İftar Verecek

Niğde’de gönüllüler tarafından ‘Niğde Elele’ komisyonu oluşturuldu. Oluşturulan komisyon Hatay’da 5 bin yetime iftar verecek. Niğdeli vatandaşlar kampanyaya 7 TL ile destek olacak.

Komisyon tarihi Bedestende basın toplantısı düzenleyerek, yapacakları yardımlarla ilgili bilgi verdi. Toplantıya Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Ak Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin, CHP İl Genel Meclis Üyesi Rasim Yılmaz, Saadet Partisi Merkez İlçe başkanı ve belde belediye başkanları da katıldı.

Niğde Elele Komisyonu adına konuşan Yusuf Güleç, ‘Niğde Hatay’da, Yetimlerle İftarda’ kampanyası başlattıklarını belirterek, Ramazan ayında Hatay’da 5 bin yetime iftar vereceklerini söyledi.

Güleç şunları dedi: ‘Niğde ve Türkiye sevdalısı 8 arkadaşın bir araya gelerek kurduğu Niğde Elele komisyonunun vizyonu her daim koşulsuz şartsız vatanın ve milletin yanında durmak canı pahasına bayrağı yere indirtmemektir. Misyonu ise başta Niğde sonra Türkiye ve sonrasında dünyada el uzatılabilecek herkese el uzatmak mazlumun yanında zalimin karşısında olduğumuzu göstermek, Niğde’nin sosyal kültürel ekonomik anlamda büyümesine gücü nispetinde katkıda bulunmaktır. Ülkemizin zor zamanlardan geçmiş olduğu bu günlerde her şeyden çok manevi birlik ve beraberlik ruhuna ihtiyacımız vardır. Önemli olan bizlerin bu topraklarda kardeş, dost, arkadaş ve insan olarak kalmayı başarabilme hassasiyetine sahip olmamızdır. Bizler; devletimizi canlar pahasına, imanla savunan, her daim vatanı uğruna can verecek kadar cesur bir milletiz. Bunun yakın örneğini, Ülke olarak 15 Temmuz’da ‘toplumsal mutabakatın’ ne olduğunu dosta düşmana tek yürek olarak gösterdik. Ay yıldızlı bayrağımızın altında, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar kutsal olan, insani görevlerimizi de asla ihmal etmedik, etmeyeceğiz de. Biz; medeniyetler şehri olan Niğde’mizin güzide ve yardımsever insanları olarak, yaklaşık bir ay öncesi ‘Niğde Bugün Afrin’de’ sloganı ile yola çıkarak, Devlet ve ordumuzun yanında olduğunu gösteren bir ilke imza attık. Bugün burada, bir araya gelme sebebimiz yine hayırlı bir yola revan olmak. Yaklaşık altı yıldır Suriye’de devam eden savaşın masum ve çaresiz çocuklarına el uzatıp kucak açma gayretindeyiz. Kelebeklerin bile çocuklardan daha uzun yaşadığı bir coğrafyada; bizlerde üzerimize düşen insanlık görevimizi yapmak, yetime, yoksula, çaresize ve kimsesizlere sahip çıkmak için var olduğumuzu göstermeliyiz. Hüseyni bir duruş ve kararlılıkla, Yezid’in zulmünden kaçan, çaresizlik içerisinde ülke topraklarımıza sığınan yetimlerin sofrasına aş, sırtına hırka, gönlüne sevgi tohumları ekmeliyiz. Dini, dili, ırkı ne olursa olsun, her mazlum hıçkırığı bize Kerbela’dır, garibin, soydaşın, dindaşın hamisiyiz Allah’ın izniyle… Mazlumların mihveri Türk Devleti ve milleti olarak, medeniyet kodlarımızın bizi mecbur ettiği mesuliyetlerden ve ahiretteki vebalimizden; sorumlu olduğumuzu bilerek ‘Niğde Hatay’da, Yetimlerle İftarda’ kampanyamızı başlatmış bulunmaktayız. Yetim Gülerse Dünya Güler.

‘Niğde Elele komisyonu’

Yusuf Güleç, Songül Gençer, Songül Çalışkan, Emine Kılıç, Mehmet Ali Şafak, Emre Şener, Ömer Demir, Ramazan Altıntaş’dan oluşuyor. – NİĞDE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.