Zabıtadan Sırtındaki Torbasıyla Yürüyemeyen Yaşlı Kadına Yardım Eli

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde zabıta ekipleri caddede yürümekte güçlük çeken yaşlı kadının yardımına koştu. Hasta olduğunu evine gitmek için dolmuş beklediğini söyleyen yaşlı kadının sırtından torbasını alarak taşıyan zabıta daha sonra yaşlı kadını çağırdığı ekip arabasına bindirerek evine gönderdi.

Özel Cadde üzerinde devriye görevinde bulunan Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı zabıta görevlileri yaşlı bir kadını sırtına aldığı torbası ile beklediğini gören İsa Bozkurt, ‘Yaşlı teyzenin kaldırımda yürüyemediğini fark edince yardım etmek için yanına doğru gittim. Hasta olduğunu söyledi. Sırtındaki torbasını aldım, sıcaktan yürüyemez olmuştu. Altınçağ Mahallesi’nde ikamet ettiğini söyleyen yaşlı teyzeyi evine araçla göndereyim diye karşıya geçirerek gölge yere oturmasını sağladım. Evine gitmek isteyen nineyi arkadaşlarımın da yardımı ile belediyemiz hizmet aracı ile evine gönderdik’ dedi.

Yaşlı kadının kendisine yardım eden ve araçla evine kadar götüren zabıta ekiplerine ‘Allah sizlerden razı olsun’ dedi. – HATAY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.