Ufuk’u Arama Çalışmalarında 7’nci Gün

Hatay’ın Hassa ilçesi Amanos Dağları eteklerinde 7 gün önce kaybolan 6 yaşındaki Ufuk Tatar’ı arama çalışmaları yoğun şekilde sürüyor.

Ailesiyle yakınlarını ziyarete gittiği Arpalıuşağı Mahallesi’nde kaybolan Tatar’ın son görüldüğü su kaynağı ile mahalle ve Amanos Dağları eteklerinde komando, jandarma özel harekat ve AFAD ekiplerinin arama çalışmaları 7’nci gününde devam ediyor.

Öte yandan eğitimli köpekler ve sky ranger’ın da destek verdiği arama çalışmalarında ekipler, Tatar’ın kaybolduğu yere yaklaşık 4 kilometrelik mesafedeki Bademli mahallesi yolu kenarında ormanlık alanda yeni kazıldığı düşünülen bir birine yakın mesafede iki çukur tespit etti.

Çukurun bulunduğu alan ve çevresi kadavra köpekleri tarafından aranırken, arama tarama çalışmaları o bölgeye doğru yoğunlaştırıldı.

Ayrıca komando ekipleri mahalle yolu üzerindeki menfezleri ile yol kenarlarında arama çalışmalarını sürdürürken olayın yaşandığı günden bu yana yaklaşık 50 kilometrelik alanın arandığı öğrenildi.

Amanos Dağları eteklerinde bulunan Arpalıuşağı Mahallesi’ndeki yakınlarına 1 Temmuz Pazar günü ailesiyle ziyarete giden 6 yaşındaki Ufuk Tatar, zihinsel engelli bir akrabasıyla ormanlık alandaki kaynaktan su doldurmaya gitmişti. Bir süre sonra çocuğu su kaynağının bulunduğu alanda bırakarak bölgeden ayrılan aile yakını, geri döndüğünde Tatar’ı bulamamıştı.

Ufuk Tatar’ın kaybolduğunu fark eden ailesinin durumu ilgililere bildirmesi üzerine arama çalışması başlatılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.