Şehit Yakınları ve Gaziler İftarda Buluştu

Hatay Valisi Erdal Ata, iftarda şehit yakınları ve gazilerle bir araya geldi.

Ata, valilikçe Antakya’da bir otelde düzenlenen programla şehit aileleri ve gazilerle iftar yaptı.

İftarda yaptığı konuşmada, aziz şehitler ve kahraman gazilerin sayesinde bugün huzurlu bir şekilde iftar ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

‘Eğer bugün bu topraklarda hür ve bağımsız yaşıyorsak, iftar yapıyorsak şehitlerimize ve gazilerimize borçlu olduğumuzu milletçe asla unutmamamız gerekir. Onların bu fedakarlıkları, haklarını hiç bir şekilde ödeyemeyiz. Bu topraklar için sayısız şehit vermişiz, bugünde bayrağımızın sürekli dalgalanması için şehit ve gazi vermeye devam ediyoruz. Onlara çok şey borçluyuz. Onların bize emaneti olan bu devlete, millete ve ailelerine sahip çıkmakta bizim devlet olarak en önemli görevlerimizin başında gelmektedir. Bu bilinçle milletimiz dami şehitlerimizin emanetine, gazilerine sahip çıkmış, onları baş tacı etmiştir. Devletimiz son yıllarda yaptığı yasal düzenlemelerle şehit ve gazi yakınlarına birçok imkanlar sağlamıştır.’

Vali Ata, Hatay’da 440 şehit ve bin 58 gazi bulunduğunu kaydetti.

İftara, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Tevfik Erkan Olgay, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, vali yardımcıları, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ile kurum müdürleri de katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.