Okulun Boş Duvarlarında Atık Pet Şişeden Çiçeklik Yaptılar

Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri, çevreden topladıkları atık pet şişe ile okulun duvarlarını çiçeklerle süslüyor.

Okulun teknoloji tasarım öğretmeni Ahmet Göçmez öncülüğünde başlatılan proje kapsamında, öğrenciler okul çevresi ve evlerindeki atık pet şişeleri topladı.

Toplanan pet şişelerin dışı çeşitli renklere boyanarak içi toprak dolduruldu. Birbirine iple bağlanan şişelere lale, orkide, gül, menekşe, papatya, begonya, fulya, kardelen ve kasımpatı ekildi.

İçi çiçeklerle donatılan pet şişeler, okulun boş durumda bulunan duvarlarına asıldı.

Okul müdürü Ahmet Şanverdi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrencilerin çevre bilinci kazanmaları amacıyla projenin hayata geçtiğini söyledi.

Öğrencilerimiz öğretmenleri tarafından atık pet şişelerin tekrar kazanımı için yaptığı projeyi oldukça sevdiklerini belirten Şanverdi, ‘Çocuklarımız hem doğa sevgisini hem de çevre bilincini kazanıyorlar. Birbirinden güzel çiçekleri de kendi elleriyle ektiler. Öğrencilerimiz kendilerine ait bir çiçeğin olmasından dolayı çok mutlu oldular.’ dedi.

Doğadaki atıkların çevreye zarar verdiğini anımsatan okulun teknoloji tasarım öğretmeni Ahmet Göçmez de atıkların tekrar kazanımı ve çocukların çevre bilinci kazanımı için projeyi hayata geçirdiğini belirtti.

Bir aylık zaman içinde öğrencilerle atık pet şişe topladıklarını ifade eden Göçmez, ‘300 pet şişeyi okula getirdik. Öğrencilerimle birlikte hepsini çocukların istedikleri renklere göre boyadık. İçlerini de toprakla doldurduk. Şişelerin içine lale, orkide, gül, menekşe, papatya, begonya, fulya, kardelen ve kasımpatı ekildi. Birbirine bağladığımız şişeleri okulun boş duvarlarına astık. Çok güzel bir görüntü oluştu. Öğrencilerime ve okul idaresine desteklerinden dolayı teşekkür ederim.’ diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.