Hatay’da ‘Kardeşlik Buluşması’

– Yardım kolilerinden detaylar
Oyuncak dağıtımından detaylar Tut Ellerinden Uluslararası İnsani Yardım Derneği ile İsviçre Tut Elimi Derneği tarafından, ‘Kardeşlik Buluşması’ sloganıyla Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Türk ve Suriyeli bin kişiye gıda yardımında bulunurken, iki dernek işbirliğiyle Reyhanlı’daki Suriyeli yetimlerin barındığı Yasemin yetimhanesine de oyun kulübü kuruldu.

Tut Ellerinden Uluslararası İnsani Yardım Derneği Başkanı Turgut Tunç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk ve Suriyeli ailelerin yanında olduklarını söyledi.

Ramazan ayının bereketini Türk ve Suriyeli ailelerle paylaşmak istediklerini belirten Tunç, ‘İstanbul’daki gönüllü arkadaşlarımızla birlikte Reyhanlı’ya geldik ve bin kişilik gıda kumanyaları dağıttık.’ dedi.

Gıda kumanyalarının bir ay yetecek şekilde hazırlandığını ifade eden Tunç, ‘Bu önemli ayın anlamını paylaşarak yaşıyoruz. Gıda kolilerimizi ailelerimize elden teslim ettik ve hayır dualarını aldık. Bağışçılarımızın emanetlerinin ihtiyaç sahibi ailelere teslimini gerçekleştirdik.’ diye konuştu.

Yetim çocukların barındığı Yasemin yetimhanesine de oyun kulübü kurduklarını aktaran Tunç, ‘Çocuklarımızın morallerini ve zekalarını yükseltmek için birbirinden yararlı oyuncaklar getirdik ve oyun alanı oluşturduk. Savaşın en çok etkilenenlerin başında çocuklar geliyor. Bizlerde onların yanında oluyoruz.’ şeklinde konuştu.

Tunç, Türk ve Suriyeli ailelere desteklerinin süreceğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.