Hatay’da 216 Seçmene Ambulans Hizmeti Verildi

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nde Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye genelinde uygulamaya koyduğu yaşlı, engelli ve hastanede yatan hastalara yönelik ambulans hizmeti kapsamında 216 kişiye hizmet verildiğini bildirdi.

İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, seyyar sandık uygulaması dışında kalan engelli ve oy kullanmaya gitmekte zorlanan vatandaşlarla, hastanede yatan hastaların oy kullanabilmesi için fedakarca çalıştığını belirtti.

Evde Sağlık Hizmetleri ve Acil Sağlık Hizmetleri Birimi’ni arayan vatandaşlara en kısa sürede ulaşıldığının kaydedildiği açıklamada’Ayrıca hastanede yatan hastalarımızdan oy kullanmak isteyenlerin de hastane nakil araçlarımızla sandıklara taşıma işlemini gerçekleştirdik. İl genelinde 216 vatandaşımız bu hizmetten faydalanmıştır. Nüfusa oranla ülke genelinde en yoğun hizmet veren illerden biri olduk. Vatandaşlarımızın demokratik haklarını yerine getirmesi için sağlık personelimiz üzerine düşen görevi üstün gayretle yerine getirmiştir.’ ifadelerine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.