Hatay Gazeteciler Cemiyetinden Vanlı Gazeteci Çurku’ya Plaket

Hatay Gazeteciler Cemiyeti tarafından Van’ın düşman işgalinden kurtarılışının 100’üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Hatay’da Van kahvaltısı veren Gazeteci Murat Çurku’ya plaket verildi.

Hatay’ın Arsuz ilçesinde düzenlenen kahvaltıya, daha önce Van’ın Tuşba Kaymakamı olan şimdi ise Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hasan Aslan, kurum amirleri ve gazeteciler katıldı. İki il arasında gönül köprüsünün oluşturulduğu kahvaltıda, Van’ın misafirperverliği, tarihi ve güzellikleri konuşuldu. Samimi bir ortamda geçen kahvaltıda Kaymakam Sarı, Van kahvaltısına olan özlemini dile getirdi. Van’ın tanıtım filminin izlendiği kahvaltıda, Arsuz Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hasan Aslan’ın teşekkür konuşmasının ardından bir açıklama yapan Öz Haberci Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Çurku ise, Van Kahvaltısı yapmak için günübirlik turist ağırladıklarını belirtti. Van ile Hatay arasında bir gönül köprüsü oluşturmak istediklerini dile getiren Çurku, herkesi Van’a davet etti.

Kahvaltı sonrası Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişken, Vanlı Gazeteci Murat Çurku’ya plaket takdim etti. – VAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.