Hatay Doğu Guta Dramının Sembolleri Türkiye’de

Doğu Guta dramının sembolleri Türkiye’de

Suriye’deki Doğu Guta bölgesinde yaşanan şiddeti anlatarak dikkat çeken sosyal medya fenomenleri Alaa ve Noor kardeşler ile bombardıman sonucu annesini ve tek gözünü kaybeden Kerim bebek, Türk Kızılayı’nın girişimiyle Türkiye’ye getirildi.

AK Parti Hatay İl Teşkilatının 6’ıncı Olağan Kongresi’ne katılmak üzere dün Hatay’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la buluşan Alaa ve Noor kardeşler ile Kerim bebeğin hayatlarına Türkiye’de devam  moda edecekleri öğrenildi. Kerim bebeğin babası Ebu Muhammed, saldırılarda eşi ve bir kızının hayatını, o zaman 6 aylık olan oğlu Kerim’in de tek gözünü kaybettiğini söyledi. Ebu Muhammed, kendilerini Türkiye’ye getiren ve sahip çıkan Türk Kızılayı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Türk yetkililere teşekkür etti.

YAŞANANLARI DÜNYAYA DUYURMUŞLARDI

Doğu Guta’ya yapılan saldırıları sosyal medya platformu Twitter aracılığıyla moda  dünyaya duyuran Alaa ve Noor adlı kız kardeşler ise anne ve babalarıyla birlikte Hatay’a getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüştüklerini anlatan Noor, Cumhurbaşkanı Erdoğan bizi çok iyi karşıladı, geçmiş olsun dileğinde bulundu, o günlerin artık geride kaldığını söyledi ve bize hediye verdi, hediye için çok teşekkür ederim dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.