Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş: ‘Biz Birbirimize Gönül Bağı Kurduk’

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş: ‘Biz birbirimize gönül bağı kurduk’

HATAY – Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ‘alt geçit, üst geçit yaptık ama bunların ötesinde biz birbirimize gerçekten de gönül bağı kurduk’ dedi.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş HATMEK salonunda Hatay’ın geleceği seçim toplantısı gerçekleştirdi. Gerçekleşen toplantıya CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, İsmet Tokdemir ve çok sayıda parti mensubu katıldı.
Hangi şehri yönettiğini bilerek belediye başkanlığı yaptığını dile getiren Başkan Savaş ‘tam 10 yıl önce yola çıktık, bir damlaydık. Yukarıdan düştükçe önce bir gölet olduk sonra göl olduk, sonra okyanus olduk, hep birlikte bu şehre umut olduk. Hatay’da din, dil, ırk, mezhep, renk hiçbir şekilde birbiri ile kavga etmemiş. Atalarımızdan bu mirası biz devir almışız. Ben hangi şehri yönetiyorum, hangi şehirde belediye başkanlığı yapıyorum, bunu bilerek yapıyorum. Biz atalarımızdan almış olduğumuz bu bayrağı geleceğe huzur içerisinde taşımak için adayız’ dedi.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş görev yaptığı süre boyunca gerçekleştirdiği icraatlarını anlattı. Başkan Savaş yaptığı konuşma da ‘önce sağlık dedik, Hatay’ın 60-70 yıllık içme suyu şebekeleri vardı. Biz önce asbestli, kurşunlu, bakırlı içerisinde hem kansorejen hem de ağır metaller olan kurşundan, bakırdan, demirden insanlarımızı korumak için hızlı bir şekilde alt yapıya yöneldik. Bütün bunlar değiştirmeye başladık. 10 yıldır değiştiriyoruz ama değiştireceğimiz çok daha ilçemiz mahallemiz var. Biz Dörtyol’dan Samandağı’na, Hassa’dan Arsuz’a kadar birçok alanda 8 tane arıtma tesisi bitirdik. Bunların hepsi çok modern. Asi Nehri’ne dökülen bütün kanalizasyonları yaptık. Asi Nehri’ne Dünyanın beşinci, Avrupa’nın ikinci, Türkiye’nin birinci arıtma tesisini yaptık. Erzin’den Arsuz’a Samandağ’ından Hassa’ya kadar birçok köprü yaptık ve bir dönemde Asi Nehri üzerine köprü yapan başkan biziz. Köprü kavşaklar, akıllık kavşaklar, alt geçit, üst geçit yaptık ama bunların ötesinde biz birbirimize gerçekten de gönül bağı kurduk. O köprüler hiç bir şey ifade etmez aramızda gönül köprüsü olmadıktan sonra’ ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.