Ferdi Tayfur, Erdoğan’ı Yere Göğe Sığdıramadı: Gülümsemesi Yeter Bize

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hatay ziyaretine askere moral vermek için eşlik eden ünlülerle ilgili tartışmaların yankıları devam ederken bir açıklamada arabeskin yaşayan efsanesi Ferdi Tayfur’dan geldi.

Posta gazetesinden Alev Gürsoy Cimin’e konuşan Ferdi Tayfur, Mehmetçik’i ziyaret eden ünlüler için, ‘Onların reklama, yalakalığa ihtiyacı yok ki. Bu zaten çok korkunç ve çirkin bir söylem. Cumhurbaşkanı’nın torpiline, lütfuna ihtiyacı olmayan sanatçılar bunlar. Bunlar çuvalla para kazanmış sanatçılar’ ifadelerini kullandı.

Türkiye’de herhangi bir baskı olmadığına dikkat çeken usta sanatçı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eskiden beri tanıdığını belirterek ‘Belediye Başkanı olduğu zamandan dostluğumuz var. Çok iyi bir insandır, sanatçıyı sever. Diyorum ya, eskiden tanırım. Bize en büyük lütuf selam vermesi, gülümsemesi. Bu kadar’ şeklinde konuştu.

İşte Ferdi Tayfur’la yapılan röportajdan bir kesit;

– Nasılsınız?

Nasıl olalım… Siz gelmeden önce gazetelere bakıyordum. Afrin harekatı, Hatay’a giden sanatçılara yapılanlar… Nasıl olayım?

– Ne düşünüyorsunuz Afrin harekatı konusunda?

Afrin, olması gereken bir harekattı. Bunu kimse eleştiremez, eleştirmemeli. Bilakis tüm ulus desteklemeli. Askerimiz efsane olduğunu bir kez daha ispat etti. Türk askeri dünyada efsane ama Balyoz’du, Ergenekon’du derken itibarı sarsılmaya çalışıldı. Ama ne oldu? Yine yıkılmadılar, yine kahramanlıklarını gösterdiler. Kahramanca vurdular yumruklarını masaya.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.