Bilişim500 araştırma sonuçları açıklandı

Bilişim500 araştırma sonuçları açıklandı

Teknoloji Perakende Şirketi Bimeks son 3 yıldaki ciro artışıyla, Türkiye’de en iyi performans gösteren 3. bilişim şirketi oldu.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan ve bilişim-teknoloji alanında faaliyet gösteren Türk şirketlerinin yer aldığı Bilişim500 araştırmasına göre Bimeks, 2012-2014 yılları arasında satışlarını en yüksek oranda artıran 3. bilişim şirketi oldu. 2014 yılında satışlarını bir önceki yıla göre yüzde 81 artıran Bimeks, Bilişim500 genel sıralamasında da 6 basamak yükselerek 14. sıraya yerleşti. Mayıs ayında açıklanan Türkiye’nin en değerli markaları sıralamasında 14 basamak yükselerek 53. sıraya yerleşen Bimeks, Fortune 500 listesinde de 84 basamak yükselişle, 2014 yılında Türkiye’nin 104. büyük şirketi olmuştu.

VERİMLİLİKTEKİ ARTIŞ BÜYÜMEYİ DESTEKLİYOR
Son 3 yıldaki güçlü ciro artışının yanı sıra, verimlilik ve karlılıkta da önemli iyileşmeler sağladıklarını belirten Bimeks İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Ahmed Akgiray, “Mağaza ağımız ile online satış kanalımızı gerçek zamanlı olarak entegre eden çok kanallı iş modelimiz, sürdürülebilir büyüme ve karlılığı getirdi” dedi. Pazar paylarını da düzenli olarak artırdıklarını, bunun yanı sıra, gerek ödeme seçenekleri, gerekse alışveriş deneyimi olarak birçok yeniliği tüketicilere sunduklarını ve sunmaya devam edeceklerini vurgulayan Akgiray, “Hedefimiz, kârlı ve verimli bir iş modeli içinde sürdürülebilir büyüme. Bunun için sistem entegrasyonundan optimizasyona kadar birçok uygulamayı hayata geçiriyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.