Asi Nehri’ne Düşen Çocuk İki Koldan Aranıyor

Asi Nehri’ne düşen çocuk iki koldan aranıyor
Hatay’da Asi Nehri’nde alabora olan kayıktan düşerek kaybolan 16 yaşındaki çocuğu arama çalışmaları 3’üncü gününde devam ediyor

HATAY – Hatay’da Asi Nehri’nde alabora olan kayıktan düşerek kaybolan 16 yaşındaki çocuğun arama çalışmaları devam ediyor.
Edinilen bilgiye göre, Samandağ ilçesinde önceki akşam saatlerinde Çöğürlü mevkisinde arkadaşlarıyla beraber kayıkla balık tutmaya çıkan Ferdi Karataş ve yanında bulunan 2 arkadaşı, kayığın alabora olmasıyla nehre düştü. 16 yaşındaki Ferdi ile beraber akıntıya kapılan iki arkadaş vatandaşlar tarafından kurtarılırken Ferdi Karataş’a ulaşılamadı. Bir süre sonrada gözden kaybolan Ferdi için AFAD ekipleri tarafından arama başlatıldı.
Dün yapılan aramalarda bir bulguya rastlamayan Sahil Güvenlik İskenderun Grup Komutanlığı bağlı DEGAK 10 Özel Tim Komutanlığı dalgıçları akşam saatlerine kadar süren arama çalışmalarda 6 kilometrelik alan taradı.
Sahil Güvenlik İskenderun Grup Komutanlığı Bağlı DEGAK 10 Özel Tim Komutanlığı dalgıçları bugün de arama çalışmalarını farklı noktalarda sürdürüyor. Arama çalışmalarının 3. gününde ikiye ayrılan ekipler Tekebaşı ve Çöğürlü mevkilerinde arama faaliyetlerine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.