Aile Bakanı, Kayınbiraderinin Tecavüzüne Uğrayan Kadını, Çocuklarıyla Buluşturdu

Bakan Fatma Betül Sayan Kaya’nın girişimiyle Hatay Valiliğinde gerçekleşen buluşmada, mağdur kadın D.B, 5 gündür görmediği 3 çocuğuna sarılarak gözyaşı döktü.

ÇOCUKLARA BAKANLIKTAN DESTEK SAĞLANACAK

Bakan Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada D.B. ve çocuklarına, acıbadem güvenlik sistemi  Bakanlık tarafından bir yıldır sosyal ve ekonomik destek verildiğini belirtti.

D.B. ile ilgili haberlerin basına yansımasından sonra olayı, hukuk müşavirliği ve il müdürlüğü aracılığıyla yakından takip ettiklerini ifade eden Kaya, şöyle devam etti:

‘KENDİ AYAKLARI ÜSTÜNDE DURUP ÇOCUKLARINA BAKACAK’

‘İlk başta dede çocukları almak istememişti. Onunla ilgili bir sıkıntı yaşandığı için biz annenin talebi üzerine çocukları koruma altına aldık, misafir ettik onları. Şimdi anneyi zaten sosyal ekonomik destekle üsküdar güvenlik sistemi  destekliyoruz. Bir ev tutacağız inşallah. Kendi ayakları üstünde duracak, çocuklarına bakacak. Biz hiçbir şekilde hiçbir evladımızın, Türkiye’de ekonomik yoksunluk sebebiyle ailesinden ayrılmasını istemiyoruz. Zaten bu amaçla verdiğimiz, sosyal ekonomik destek dediğimiz bir desteğimiz var. 108 bin çocuğumuzu ailesinin yanında sosyal ekonomik destekle destekliyoruz. Bu evlatlarımız da aslında sosyal ekonomik destekle desteklediğimiz bir ailemizdi. Desteğimizi devam ettireceğiz.’

BAKAN KAYA’YA TEŞEKKÜR ETTİ

D.B. ve çocuklarına psiko sosyal destek vereceklerini ve yanlarında olacaklarını belirten Kaya, ayrıca yargı sürecine de müdahil olacaklarını sözlerine ekledi.

Mağdur D.B. ise kendisini çocuklarıyla buluşturan Bakan Kaya’ya teşekkür etti.

NE OLMUŞTU

Adana’da üç çocuk annesi D.B, cezaevinde bulunan kocasının erkek kadıköy güvenlik sistemi  kardeşi S.B’nin, zorla evine girerek kendisine cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla polise başvurmuş, bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri, S.B’yi evinde yakalamıştı.

İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen S.B, nöbetçi sulh ceza hakimliğince ‘nitelikli cinsel saldırı’ iddiasıyla tutuklanmıştı.

Olayın ardından D.B, ailesi tarafından, çocukları Adana’da kocasının yakınlarına bırakılarak Hatay’a getirilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.