6 Yaşındaki Oğlunu Ödevini Yapamadığı İçin Hastanelik Eden Cani Baba Tutuklandı

Hatay’ın İskenderun ilçesinde dersini yapamadığı için 6 yaşındaki oğlunu öldüresiye döven baba tutuklandı.

MERTCAN YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR

Alınan bilgiye göre; dersini yapamadığı için babasından dayak yiyen 6 yaşındaki Mertcan Y. kaldırıldığı hastanenin yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi verirken, onu komalık eden babası Mehmet Ali Y. emniyetteki ifadesinin ardından gece sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı.

GÜVENLİK GEREKÇESİYLE GECE YARISI ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Zanlının güvenlik gerekçesiyle gece yarısı adliyeye sevk edildiği öğrenildi. Küçük Mertcan’ın annesi ile eski eşi, hastanede yaşam destek ünitesine bağlı olan Mertcan’dan gelecek iyi haberi bekliyor.

‘ÇOCUĞUMUN BİRİNİ DEVLET ALDI DİĞERİ ÖLÜMLE PENÇELEŞİYOR’

Olayla ilgili inceleme başlatan polis, çocuğuna şiddet uyguladığı iddia edilen baba Mehmet Ali Y.’yi gözaltına aldı. Olay haber alınca hastaneye gelen şahsın eski eşi Gülistan Ö., ‘Ben olayı haber alarak hastaneye geldim oğlumun her yeri morarmıştı. Dersini neden yapmadın diyerek elektrikli süpürgenin demir borusu ile kafasına vurarak dövmüş. Oğlum ölmek üzere beni de her gün dövüyordu bu yüzden boşandık. Çocukları bana vermedi öldürmekle tehdit etti şimdi çocuğumun birini devlet aldı diğeri de ölümle pençeleşiyor’ dedi.

OĞLUM HER GÜN BENİ DE DÖVÜYORDU’

Oğlunu demir boru ile döverek hastanelik eden şahsın annesi Halide Ö. ise, ‘Oğlum her gün beni de dövüyordu. Şikayetçi oldum öldürmekle tehdit etti ve şikayetimi geri almak zorunda kaldım. Torunlarım beraberken dersini yapmadı diye M.Y’yi öldüresiye dövmüş küçük olan Y.Y. ise korkudan ne yapacağını şaşırmış. İki ay önce M.Y’yi yine dövdü ve kendisini dövdüğünü kimseye söylememesi için tembihlemiş ve bu kez öldüresiye dövmüş. Şimdi ölümle pençeleşiyor küçüğü ise çocuk esirgeme kurumu tarafından alındı çaresiz bekliyoruz’ şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.