Hatay – Zeytin Dalı Harekatı’nda 2 Askeri Şehit Eden 9 Terörist Adliyeye Sevk Edildi

‘Zeytin Dalı Harekatı’nda, Üsteğmen Oğuz Kaan Usta ile Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı’nı şehit eden, jandarma ve MİT’in Suriye’de ortakalaşa düzenlediği operasyonla yakalanıp Türkiye’ye getirilen ve adliyeye sevkedilen terör örgütü PKKYPG üyesi M.C., İ.M., A.M., İ.M., R.M., M.K., H.K., F.K. ve C.M. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BAŞSAVCI ATAMAN’DAN AÇIKLAMA

Hatay Cumhuriyet Başsavcsı Ahmet Ataman, 9 teröristin tutuklanmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Piyade Üst Teğmen Oğuz Kaan Usta ile Piyade Uzman Çavuş Muhmet Muratdağı’nı şehit eden teröristlerin 14 Eylül günü Suriye’nin Afrin bölgesi Raco Beldesi’nde yakalanarak Hatay’a getirildiğini belirten Ataman, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Aynı gün Cumhuriyet Başsavcılığımızca gözaltına alınmışlardır. Şüphelilerin kollukça ve Cumhuriyet Başsavcılığımızca müdafi huzurunda ifadeleri alınmış, Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma kapsamında elde edilen deliller dikkate alınarak şüpheliler M.C., A.M., C.M., F.K., H.K., İ.M., M.M.K., İ.M. ve R.M. ‘Silahlı Terör Örgütü Üyesi Olmak’, ‘Kasten Öldürmek’ ve ‘Devletin Birliğini ve Ülke Bütünlüğünü Bozmak’ suçlarından Hatay Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne tutuklanmaları talebi ile sevk edilmiş, Hatay 2’inci Sulh Ceza Hakimliği’nin 18 Eylül 2018 tarih ve 2018407 sorgu sayılı kararı ile şüphelilerin tutuklanmalarına karar verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.