‘Görmezden Gelme’ Konseri

Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Mehmet Akif Ersoy İlkokulu görme engelliler sınıfı öğrencileri ile Şehit Bilal Kurtoğlu İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından, ‘Görmezden Gelme’ sloganıyla konser verildi.

Mehmet Fatih Tosyalı Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen konserde, görme engelli öğrencilerle, yaşıtlarının oluşturduğu koro sevilen şarkıları seslendirdi.

Aralarında görme engelli öğrencilerin de bulunduğu yaşları 7 ila 14 arasında değişen 20 öğrenci, öğretmenleri tarafından oluşturulan koroda enstrüman çalıp şarkılar söyledi.

Koro, yaklaşık bir saat sahnede kaldı.

Şehit Bilal Kurtoğlu İmam Hatip Ortaokulu Okul Müdürü Mahmut Şanverdi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, görme engelli öğrencilerin toplumda daha fazla yer almasını amaçladıklarını söyledi.

Görme engelli çocuklarımızın bu tür etkinliklerle daha fazla moral bulduklarını belirten Şanverdi, ’20 kişilik aralarında görme engelli öğrencilerimizin bulunduğu ‘Görmezden Gelme’ sloganıyla verilen konser, bir saat sürdü.’ dedi.

Etkinlik sayesinde öğrencilerin kendi aralarında kaynaşması da sağlandı diyen Şanverdi, ‘Çocuklarımız kendileri çalıp kendileri söylüyorlar. Sevilen şarkıları seslendirdiler. Bundan sonrada konserleri daha büyük kitlelere ulaştırmak için gayret edeceğiz. Görme engelli öğrencilerin yanında olmaya ve bu tür etkinleri yapmaya her zaman devam edeceğiz.’ diye konuştu.

Konser, izleyenler tarafından ilgi gördü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.