Çocukların Yüzünü Güldürdüler

Çocukların yüzünü güldürdüler
Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu, Yardımhane Derneği ve Sosyal Suriye Grupları sosyal sorumluluk projesi adı altında çocuklarla çeşitli etkinlikler gerçekleştirerek unutamayacakları anlar yaşattı

HATAY – Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu (BÇO), Yardımhane Derneği ve Sosyal Suriye Grupları sosyal sorumluluk projesi adı altında çocuklarla çeşitli etkinlikler gerçekleştirerek unutamayacakları anlar yaşattı.
Sayıları 20’yi geçen gönüllü üyeler ve BÇO Başkanı Ahmet Faruk Subaşı önderliğinde Hatay’da çeşitli etkinliklere imza atan BÇO ekibi, Yardımhane Derneği ve SSG Grupları çok sayıda çocuğa kıyafet ve ayakkabı yardımı yaptı. Antakya ve Reyhanlı ilçelerinde bulunan yardıma muhtaç ailelerin çocukları ve yetim çocuklar hem eğlendi hem de aldıkları hediyelerle büyük mutluluk yaşadı.
Projelerin ilk ayağında Reyhanlı’daki 7 yetimhanede yaklaşık 350 yetime kıyafet ve ayakkabı desteğinde bulundu.
Reyhanlı’da gerçekleşen etkinliğin ardından Antakya’nın Ovakent Mahallesi’nde Özbek asıllı çocuklarla bir araya gelen üyeler, Özbeklerin yemekhanelerini yeniledi. 250 çocukla beraber oyunlar oynayan ve çeşitli etkinliklere imza atan üyeler ardından 250 çocuğa kıyafet ve ayakkabı yardımında bulundu.
Hatay’daki gerçekleşen projelerin son durağı olan Yusuf Binkaya Düğün Salonunda, onlarca çocuğa eğlenceli anlar yaşatıldı. Şarkıların söylendiği, boyama etkinliklerin yapıldığı ve çeşitli oyunların oynandığı etkinlikte, 210 çocuğa kıyafet ve ayakkabı yardımında bulunuldu.
Büyüdüm Çocuk Oldum Platformu Başkanı Ahmet Faruk Subaşı, Hatay’da gerçekleştirilen projeler kapsamında toplamda 810 çocuğa kıyafet ve ayakkabı yardımında bulunduklarını belirterek onlara unutamayacakları anlar yaşattıkları için mutlu olduklarını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.